ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10201541
*
nr 1020 1541
Spegel
barockstil, höjd: 95 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 18:52:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 18:44:57
1
350 kr
21/2 20:23:46
2
400 kr
22/2 15:28:28
3
800 kr
22/2 17:37:25
4
700 kr
22/2 17:37:25
3
800 kr (Budbetjänt)
22/2 17:38:26
4
900 kr
22/2 17:44:44
3
1.100 kr
22/2 18:47:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1020 1541
Spegel
barockstil, höjd: 95 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 18:44:57 | 1 | 350 kr |
21/2 20:23:46 | 2 | 400 kr |
22/2 15:28:28 | 3 | 800 kr |
22/2 17:37:25 | 4 | 700 kr |
22/2 17:37:25 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
22/2 17:38:26 | 4 | 900 kr |
22/2 17:44:44 | 3 | 1.100 kr |
22/2 18:47:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27